Tuesday, December 10, 2013

KLIMAKTERIUM… I JUZ

02/08/2014 - 7:00 PM

BILETY & Info: http://copernicuscenter.org/klimakterium/

Super hit Elżbiety Jodłowskiej! Przedstawienie pomiędzy kabaretem, musicalem i farsą, w ktorym cztery wspaniałe aktorki, cztery tygrysice w menopauzie, opowiadają i śpiewają o tym, co nie ominie żadnej z Pań i co jest nieuchronne. I, jak się okazuje, ani wstydliwe, ani takie straszne.
Inspiracją do powstania spektaklu był broadwayowski musical “Menopause The Musical”. Obejrzały go miliony widzów w kilkunastu krajach. Na szczęście – dzięki Elżbiecie Jodłowskiej – ten popularny temat trafił też do Polski.
“Klimakterium… i już” to teatralny, ale też socjologiczny fenomen. Od dnia premiery zagrano 1,826 przedstawień, a liczba ta rosnie z dnia na dzien, bo “Klimakterium” grane jest niemal kazdego dnia, w roznych miastach Polski! 3 obsady przemierzaja codziennie tysiące kilometrów w kraju, spektakl wystawiono tez, i to niejednokrotnie, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, na Ukrainie, Szwecji i Niemczech. Jego popularnosc nie maleje – mimo braku recenzji, promocji i gwiazdek w repertuarze. Krytycy nie wiedzą, co o tym myśleć, a to sie kręci samo…
Na scenie zobaczymy aktorki o ogromnym potencjale komediowym, bedace z cala pewnoscia magnesem dla publicznosci. Chociaz nie podoba im sie wlasne odbicie w lustrze, beda podkreslac, ze drzemia w nich jeszcze tygrysice i juz nie zatrzyma ich juz nikt. “Klimakterium… i juz” to sympatyczne przedstawienie, na ktorym i mezczyzni beda mieli okazje sie posmiac – takze z samych siebie.

No comments:

Post a Comment